- Розгляньте намальовані предмети. Які з них знадобляться вам в школі?

Читання оповідання К. Г. Паустовського «Теплий хліб».

Вихователь читає розповідь К. Г. Паустовського «Теплий хліб».

- Як ви розумієте словосполучення «теплий хліб»?

- Чи сподобався вам хлопчик? Чому?

- Який Філька? Чому він такий? Чому його звуть не Филей або Філіпко, а Філько? Чому він живе з бабцею?

- Чому Філька і бабка тільки вдвох?

- Вам шкода Фильку? Чому? (Неласкавій і нелюбимого завжди набагато важче живеться, ніж доброму та приязного, якого всі люблять.)

- Що сталося?

- Як бабуся вказала Фильке на його вчинок?

- Яке рішення прийняв Філька?

- Як ви думаєте, що ще не зробив Филька?

- Чому при читанні цієї розповіді у вас, хлопці, змінювалося настрій?

- Вам запам'яталася бабуся Фильки? Чим?

- У кого є бабусі? Чи прислухаєтеся ви до їхніх порад?

- У чому подібність історії, що сталася з Філько, з історією, розказаної бабусею?

- Що сталося в душі хлопчика після цієї розповіді бабусі?

- Чи зрозумів Філька, що зробив дуже поганий вчинок і треба заподіяне виправляти?

- Що придумав Філька?

- Чому казка називається «Теплий хліб»?

- Як ви поставилися до героя казки після того, як він не тільки шкодував про свою жорстокості, а й прийняв на себе провину в те що трапилося?

- Щаслива та людина, в чиїй душі є совісність, доброта, діяльну співчуття.

Підсумок заняття.

- Назвіть головних героїв цього твору.

заняття 2
КІЛЬКІСТЬ І РАХУНОК.
ПЛОТ З ПРИРОДНОГО МАТЕРІАЛУ

Реалізація змісту програми в освітніх областях:«Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток».

Види дитячої діяльності: пізнавально-дослідницька, комунікативна, ігрова, конструктивна, самообслуговування і елементарний побутової працю.

цілі: формувати поняття про те, що число (Кількість предметів) не залежить від їх розташування, відстані між ними, кольору, форми, розміру і напрямки рахунки, що число змінюється тільки в тому випадку, якщо до групи додаються предмети або видаляються з неї; вчити майструвати пліт з гілочок, співставляючи їх по товщині і довжині; розвивати окомір, точність рухів; закріпити навички аналізу зразка іграшки, представленого у вигляді моделі, вміння схематично зображати послідовність роботи і користуватися наочним планом в ході виготовлення виробу; виявити найпростіші числові уявлення у дітей, вміння розрізняти предмети за кольором, формою, розташуванню.

Цільові орієнтири дошкільної освіти: порівнює геометричні фігури за кольором, формою, розміром і об'єднує їх в групи за однією з ознак; орієнтується на площині і позначає взаємне розташування предметів; здатний конструювати пліт і співвідносити конструкцію з призначенням цього плота.

Матеріали та обладнання: картки, геометричний матеріал і предмети для рахунку; гілочки, береста або папір, нитки, дріт, аркуші паперу, олівець; набір з 9 фігур: 1 червоне коло, по 2 жовтих і зелених трикутника, по 2 червоних і синіх квадрата.

Організаційний момент.

- Геологи відправляються в експедицію, їм треба переправитися через широку річку. Давайте їм допоможемо побудувати пліт.

- Розгляньте картину, на якій зображено, як люди переправляються по річці на плоту. Як ще можна переправитися на інший берег річки під час повені?

Математичні завдання.

- Які фігури у мене на дошці? Скільки всього фігур? (8.)

- Розкладіть фігури по групах:

а) за кольором;

б) за формою;

в) за розміром.

- Скільки всього кіл? (4.)

- Скільки всього квадратів? (4.)

- Скільки червоних фігур? (4.)

- Скільки синіх фігур? (4.)

- Скільки великих фігур? (3.)

- Скільки маленьких фігур? (5.)

Гра «Складемо візерунок».

Вихователь пропонує одній дитині скласти візерунок на магнітній дошці, а іншим - у себе на столі.

Інструкція: розмістити на середині магнітної дошки (Або столі учня) червоне коло, угорі й унизу від кола 2 жовтих трикутника, праворуч і ліворуч - 2 червоних. Правіше цього візерунка вихователь пропонує викласти інший: коло посередині, 2 червоних і 2 синіх квадрата розташувати від кола по кутах, вгорі і внизу - червоні, праворуч і ліворуч - сині квадрати.

Випуск дітей з дитячого саду в школу. сценарій

Сімакова Ірина Миколаївна, педагог додаткової освіти, МБУ ДО ЦРТДЮ ст.Северской МО Сіверський район
Опис матеріалу: сценарій театралізованого дійства для дітей 6-7 років, що випускаються в школу, за участю дітей 9-10 років провідні, герої. Сценарій буде цікавий вихователям, музичним керівникам, педагогам додаткової освіти, педагогам-організаторам.
мета: створення урочистої, святкової атмосфери.

завдання:
- створити атмосферу свята;
- прищеплювати любов до навчання;
- розвивати допитливість;
- розширювати знання дітей про шкільні традиції;
- спонукати дітей до активної участі в іграх.

устаткування: музичне оформлення свята; костюми Мальвіни, Буратіно,
2 портфеля зі шкільним приладдям; іграшки; пам'ятні медалі.

1 Ведучий:
Світло і нарядно зараз в цьому залі,
І пишні всюди букети коштують.
Сьогодні ми свято великий відзначаємо,
Ми в школу своїх проводжаємо хлопців.

2 Ведучий:

Підійде нечутно осінь,
Лист ошатний з гілки скинувши.
По дорогах позолоченим
Не поспішаючи вересня прийде,
Для хлопчиків і дівчаток
Починаючи шкільний рік.

1 Ведучий:
Ну, а сьогодні сонця промінь вас вабить, дражнить,
Вам нині весело з ранку.
У вас сьогодні шкільне свято,
І головний гість на ньому - гра!
Вона наш гість великий і розумний,
Чи не дасть нудьгувати і сумувати,
Затіє суперечка великий і галасливий,
Допоможе нове дізнатися.

2 Ведучий: Хлопці, до вас на свято прийшли герої ваших улюблених дитячих книг. Зустрічайте!
Під музику входить Мальвіна.

Мальвіна:
Привіт, хлопці!
Я сьогодні рано встала,
Я портфель свій збирала.
У мене тут все в порядку:
Книжки, ручки і зошити.
(Викладає вміст на стіл).
І лінійку не забула,
Її теж прихопила.

1 Ведучий: Хлопці! Мальвіна прийшла до нас не одна. Вгадайте, хто ще до нас завітав?


Звучить фрагмент пісні «Бу-ра-ти-но». Вбігає Буратіно. За спиною у нього бовтається портфель.

Буратіно:

Привіт, хлопці!
Ніс мій гострий,
Ніс мій довгий,
Я - веселий Буратіно.
Я адже теж не позіхав,
Все скоріше в портфель кидав:
Кубики, тарілки, чашки.
Різнокольорові папірці.
Пірамідки, брязкальця -
Загалом, всі свої іграшки!

Буратіно викладає іграшки на стіл поруч зі шкільним приладдям Мальвіни.


Мальвіна:

Що ти, що ти, Буратіно!
Що за дивна картина?
Ну навіщо тобі іграшки:
Пірамідки, брязкальця?
В школу ти підеш вчитися,
Чи не пустувати і не лінуватися,
Багато нового дізнаєшся,
Багато книжок прочитаєш.

Буратіно:
А що у мене є! Ось, помилуйтеся: це - щоб після відповіді на запитання вчителя в горло не пересихало! (Дістає з портфеля пляшку з лимонадом.) Це - щоб солоденького на весь день вистачило! (Дістає пакет з цукерками.) Найголовніше мало не забув! (Дістає подушку.) Це мені знадобиться, коли я втомлюся на уроці і захочу спати. Підкладу подушечку під голову, щоб м'якше було. Ось який я молодець!

Мальвіна:
Да уж, «молодець», нічого не скажеш! А в чому ж ти підручники носити збираєшся? Хлопці, давайте підкажемо Буратіно, що треба брати з собою в школу.

Проведемо гру «Збери портфель»

До столу виходять по 2 людини і починають під музику збирати портфель з тих речей, що виклали Мальвіна і Буратіно. Перевірка зібраних речей.

Буратіно:
- Хлопці, якщо я назву предмет, який потрібно взяти в школу, ви ляскаєте в долоні. Якщо цей предмет не потрібен в школі, ви крокуєте ногами.
Підручники і книжки,
Іграшкова мишка,
Паровозик заводний,
Пластилін кольоровий,
Пензлика і фарби,
Новорічні маски,
Ластик і закладки,
Олівець, зошити,
Розклад, щоденник,
Зібраний в школу учень!
Мальвіна: Хлопці, а я зараз загадаю загадки про шкільному приладді. Допоможіть Буратіно їх розгадати.
Якщо ти його відточити,
Намалюєш все, що хочеш,
Сонце, море, гори, пляж.
Що ж це? (Олівець)
У цій вузькій коробці
Ти знайдеш олівці,
Ручки, ластик, скріпки, кнопки,
Що завгодно для душі. (Пенал)
Хто крокує з сумкою книг
Вранці в школу? (Учень)
Чорні, криві,
Від народження німі.
А як тільки стануть в ряд,
Відразу все заговорять. (Літери)
Я всіх знаю, всіх учу,
Але сама завжди мовчу.
Щоб зі мною подружитися,
Треба грамоті вчитися. (Книга)
То я в клітку, то в лінійку.
Написати на мені зумій-ка.
Можеш і намалювати.
Що таке я? (Зошит)


Буратіно: Ой, хлопці, які ви розумні - все загадки відгадали! А зараз ми перевіримо, чи добре ви знаєте казки.
Баба Яга)
Чахлик Невмерущий)
Кот ... (Леопольд, в чоботях, Матроскін)
Крокодил Гена)
Листоноша ... (Пєчкін)
Доктор Айболит)
Червона Шапочка)
Муха Цокотуха)
Вінні Пух)
Дядько ... (Федір, Стьопа)
Три ... (ведмедя, порося)

Буратіно: Ох, і весело буде в школі!
Мальвіна: Хлопці в школі не завжди веселяться. Вони освоюють різні складні науки.
Буратіно: Які такі складні науки?
Мальвіна:
Наприклад, математика.
Математика складна,
Але скажу з повагою:
Математика потрібна
Всім, без виключення.

Буратіно: Ну, вирішувати приклади і завдання я вмію. Став будь-яку - впораюся з нею легко і швидко.
Мальвіна: Добре. Тоді слухай мою задачу:
По небу летіли сорока, горобець, метелик і джміль. Скільки було птахів?
Буратіно: Звичайно ж 4, що тут думати.
Мальвіна: А ось і неправильно.
Буратіно: Чому неправильно?
Мальвіна: А ти у хлопців запитай.
(Буратіно запитує у хлопців і з'ясовує, що птахів тільки 2, так як метелик і джміль не птахи).
Буратіно: Ой, як цікаво! А давай перевіримо, хлопці знають математику?
Мальвіна: Ось мої завдання. Слухайте уважно!

1. Шість грибів знайшов Вадим,
А потім ще один.
Ви дайте відповідь на питання:
Скільки він грибів приніс? (7)

2. На галявині біля річки
Жили хрущі:
Дочка, син, батько і мати.
Хто встиг їх порахувати? (4)

3. Три ромашки - желтоглазкі,
Два веселих волошки.
Подарували мамі діти.
Скільки ж квітів у букеті? (5)

4. На галявинці біля дубки
Крот побачив 2 грибка.
А подалі, у сосни,
Він знайшов ще один.
Ну-ка, хто сказати готовий:
Скільки кріт знайшов грибів? (3)

Буратіно: Ну, хлопці, здивували!
Недаремно вас вчили.
Ви вмієте рахувати,
Значить, можна потанцювати!
1 Ведучий: Танець «кукурузку»

2 Ведучий: Спасибі, Буратіно і Мальвіна, що прийшли до нас на свято.
Буратіно: Дорогі хлопці, бажаємо вам здоров'я
Мальвіна: і успіхів, до побачення!

Буратіно і Мальвіна йдуть.

1 Ведучий: Хлопці давайте зіграємо в гру. Якщо ви почуєте пропозиції про вас, то говорите хором: «Це я, це я, це все мої друзі», а якщо немає - то мовчки, негативно качайте головою.
Отже ...
- Хто ватагою веселою кожен день крокує до школи?
- Хто з вас зберігає в порядку книжки, ручки і зошити?
- Хто в ліжку цілий день і кому вчитися лінь?
- Хто, скажіть мені, хлопці, вранці робить зарядку?
- Хто з вас, з малюків, ходить брудний до вух?
- Хто з вас приходить в клас із запізненням на годину?
- Хто домашній свій урок виконує рівно в строк?
- Хто з вас, скажіть вголос, на уроці ловить мух?
- Хто з вас не ходить похмурий, любить спорт і фізкультуру?
- Хто обіцяє не лінуватися, а тільки добре вчитися?
- Хто з вас, хочу дізнатися, любить співати і танцювати?

Игра- танець «допомогатор».

2 Ведучий: Хлопці, а зараз для вас правила поведінки в школі.

1 Ведучий:

Вранці рано прокидайся.
Гарненько умивайся,
Щоб в школі не ловити гав,
Носом в партії не клювати.

2 Ведучий:
Одягайся акуратно,
Щоб дивитися було приємно,
Одяг сам свою перевір,
Ти великий вже тепер.

1 Ведучий:

Привчай себе до порядку,
Чи не грай з речами в хованки,
Кожній книжкою дорожи,
У чистоті портфель тримай.

2 Ведучий:

На уроках не хихикає
Стілець туди сюди не рухай,
педагога поважай
І сусідові не заважай.

1 Ведучий:
Чи не дразнись, що не зазнавайся,
У школі всім допомогти старайся.
Даремно не супся, будь сміливіше
І знайдеш собі друзів.

2 Ведучий:
Ось і всі наші поради
Їх мудрей і простіше нету,
Ти, друже, їх не забудь.
Ну, щасливо, в добру путь!

1 Ведучий: А зараз ми надамо слово вашому викладачеві: _________________.

Дидактична гра «Збери портфель» для дітей підготовчої групи

мета: закріплення назв і призначення шкільного приладдя.

завдання:

1) Освітні:

закріплювати знання дітей про те, що потрібно першокласнику для навчання в школі;

формувати інтерес до навчальної діяльності і бажання вчитися в школі.

2) Розвиваючі:

створювати умови для розвитку уваги, мислення, пам'яті, акуратності, зв'язного мовлення.

3) Виховні:

виховувати бажання вчитися в школі;

виховувати дружні взаємини між дітьми.

Попередня робота: Розгляд ілюстрацій «Шкільне життя». Бесіди про школу. Екскурсія в школу. Сюжетно - рольова гра «Школа». Загадування загадок про шкільному приладді.

матеріали:

портфель з «сумним виразом обличчя»

телефон

конверт з картками - загадками про шкільному приладді

2 портфеля - для гри

навчальне приладдя - для гри

хід гри

Орг.момент

Вихователь: Хлопці, до нас в дитячий сад прийшов незвичайний гість, а хто він - ви дізнаєтеся, якщо зможете відгадати загадку. Отже, слухайте:

У дівчини, у хлопчиська

У ньому лежать зошити, книжки,

Ручка, пензлик, альбом,

Немає лише лялькам місця в ньому. (портфель)

Вихователь: Ви маєте рацію, звичайно це - шкільний портфель (вихователь показує дітям шкільний портфель з «сумним виразом обличчя»). Ось він! Ой, хлопці, а як ви думаєте - який настрій у нашого гостя? (Відповіді дітей).

Вихователь: Шановний портфель, чому Ви такий сумний, що сталося? (Портфель «відповідає» вихователю на вухо) з портфелем сталася біда - він не може знайти свого господаря. Хлопці, як ви думаєте, чи можемо ми залишити його в такій важкій ситуації? (Відповіді дітей). Я пропоную зателефонувати в стіл знахідок (вихователь дзвонить в стіл знахідок і, пояснюючи ситуацію, просить про допомогу). Хлопці, а поки ми чекаємо господаря портфеля, давайте постараємося підняти нашу гостю настрій, а зробити це ми зможемо, якщо розповімо йому, що ми знаємо про школу.

Актуалізація опорних знань

Бесіда про школу: хто знає, що таке школа?

хто з вас хоче ходити в школу?

навіщо потрібно ходити в школу?

що нового і цікавого вас чекає в школі? (Відповіді дітей)

Фізкульт.мінутка

Формування нових знань

Вихователь: Хлопці, в портфелі я знайшла якийсь - то конверт. Пропоную подивитися - що в ньому (загадки про шкільному приладді).

Закріплення нових знань

Дидактична гра «Збери портфель»

хід гри . На столі лежать два портфеля. На інших столах лежать навчальне приладдя: зошити, букварі, пенали, ручки, кольорові олівці та ін. Після короткої бесіди про те, що школярі самі збирають в портфелі все необхідне для навчання, діти починають гру. До столу виходять двоє грають; по команді вони повинні відібрати необхідні навчальні приладдя, акуратно покласти їх в портфель і закрити його. Хто це зробить першим, той - виграв.

Щоб гра тривала, діти, які виконали завдання, вибирають замість себе інших учасників.

Підбиття підсумків

Дзвінок по телефону.

Вихователь: Так, так, добре, обов'язково передамо ... Хлопці, господар портфеля знайшовся - це один школяр приводив в дитячий сад свою молодшу сестричку і так поспішав, що забув портфель на лавці біля входу. давайте попрощаємося з портфелем і побажаємо, щоб його господар носив в ньому тільки одні п'ятірки.

Вихователь: Хлопці, вам сподобалося зі мною грати?

Хто згадає, про що ми сьогодні говорили?

А що нового ви дізналися?

Молодці! Які ж ви сьогодні були уважні.

мета: закріпити словник по темі «Шкільне приладдя».
завдання:Формувати у дітей уміння збирати ціле зображення з окремих деталей. Розвивати у дітей зорово-рухову координацію і просторове сприйняття. Розвивати образну пам'ять і увагу. Удосконалювати у дітей комунікативні якості в грі. Формувати в процесі гри нестандартне мислення і уяву. Виховувати у дітей уміння доводити почату справу до кінця; посидючість. Спонукати у дітей бажання вчитися в школі. Виховувати дбайливе ставлення до шкільних приладь.

Завантажити:


Попередній перегляд:

"Збери портфель"

Гра розрахована на дітей 5 - 7 років.
мета: закріпити словник по темі «Шкільне приладдя».

завдання:
Формувати у дітей уміння збирати ціле зображення з окремих деталей.

Розвивати у дітей зорово-рухову координацію і просторове сприйняття.
Розвивати образну пам'ять і увагу.
Удосконалювати у дітей комунікативні якості в грі.

Формувати в процесі гри нестандартне мислення і уяву.

Виховувати у дітей уміння доводити почату справу до кінця; посидючість.

Спонукати у дітей бажання вчитися в школі.

Виховувати дбайливе ставлення до шкільних приладь.

Хід гри:

1 варіант : Запропонуйте дітям, дивлячись на картинки, відгадати загадки і назвати назви шкільного приладдя. Гравці відгадують загадки і кладуть в портфель предмети.

Є одна гра для вас,

Пограємо ми зараз,
Загадувати загадки буду я,

А ви повинні їх відгадати, друзі!

1.Новий будинок несу в руці, дверцята будинку на замку.
Тут мешканці паперові, все жахливо важливі (портфель ).

Молодці! Почнемо збирати портфель!

2.В чорному полі заєць білий, стрибав, бігав, петлі робив.
Слід за ним був теж біл. Хто ж цей заєць? (ластик)

3.Кто альбом розфарбує наш? Ну звичайно… (олівець).

4.Язика немає, а розповідає (книга).

5.То я в клітку, то в лінійку - написати по ним зумій-ка,
Можеш і намалювати. Називаюся я ... (зошит).

6.Я люблю прямоту, я сама пряма.
Зробити нову рису вам я допомагаю.
І пряму без мене накреслити зумій-ка.
Вгадайте-но друзі, хто ж я? (лінійка).

7.Белий зайчик стрибає по чорному полю (крейда).

8.Грамоти не знаю, а весь вік пишу (ручка).

9.Любят ніс всюди пхати:

І креслити, і малювати.

Все розфарбовують самі

Різнокольоровими носами.

(кольорові олівці)


10.В цієї вузенької коробці

Ти знайдеш олівці,

Ручки, гумки і скріпки -

Що завгодно для душі.(Пенал)

11.На палітрі дівиці,

Кольорові сестриці,

Лист паперовий фарбують,

Коли пензлем мажуть! (фарби)

12.Свою косичку без побоювання
Вона умочає в фарби.
Потім пофарбованої кіскою
В альбомі водить по сторінці.(Пензлик)

13.Сговорілісь дві ноги
Робити дуги і кола.(Циркуль)

14.Склеіте корабель, солдата,
Паровоз, машину, шпагу.
А допоможе вам, хлопці,
Різнобарвна ... (папір)

Поле біле, Вівці чорні.(Папір та літери)

15.Чтоб листи з'єднувати,
Пристрій це потрібно взяти.
Може скобами скріплювати.
Як його ми будемо кликати?(Степлер)

16.Hy, ктo гoтoв cвoі двe шпaгі

Cкpecтіть з-за клoчкa бyмaгі? (Нoжніци)

17.Острим носом все пріколет:

Лист до дошки, плакат до стіни.

Дуже потрібна як в школі,

Так і навіть вдома, мені.(Кнопка)

18.Вот готовий малюнок наш.

Потрудився олівець.

Але йому потрібна лагодження.

Точить олівець ... (точилка)

19.Состоіт з кнопок він,

Кожен школяр з ним знайомий.

Цифри вважатиме вмить.

Що ж це, учень?(Калькулятор)

20. Два листа між собою
Скріпить він, ковпак відкрий.
Можеш мазати, не шкодуй.
А звуть його все ...?
(Клей)


21.Етой стрічкою склеїти можна

Все, що було неможливо:

Книжку, рвану зошит

Полагодити і залатати.

Якщо склеювати не проти,

То тобі допоможе ...(Скотч)

Молодці хлопці!
Всі загадки розгадали -

Портфель правильно зібрали!

2 варіант: Запропонуйте дитині розглянути розрізні картки і сказати «Що на них зображено?». Потім поясніть дитині мета гри- отримати з окремих розрізнених елементів єдину картину.

Дитина повинна навчитися "побачити" картинку в деталях, утримати її в пам'яті і повторити самостійно, подумки перевертаючи і комбінуючи частини. Якщо у дитини будуть виникати труднощі, необхідно дати йому зразок зібраної картини.

«Хлопці, все ви скоро підете в школу, і вам потрібно буде збирати свійпортфель , в якому повинні бути тільки найнеобхідніші для навчання речі. Сьогодні я пропоную зібрати наш з вами спільний шкільнийпортфель . Як ви думаєте, без чого не можна обійтися в школі? »