Конспект НСД для дітей підготовчої до школи групи «Поляна з квітами і метеликами» (колективна робота в техніці орігамі)


Автор: Сафонова Ольга Володимирівна
Місце роботи: вихователь, МБДОУ "Дитячий садок" Ромашка "комбінованого типу" м Ковилкино, Республіка Мордовія

мета: удосконалювати творчі здібності дітей за допомогою орігамі.

завдання:
-знайомство дітей з фазами розвитку метелики, особливостями її способу життя.
- закріплювати вміння дітей створювати виріб (метелика) з базової форми «подвійний трикутник», доповнюючи образ необхідними деталями;
-Закрепляется вміння складати квітка тюльпана в техніці орігамі, використовуючи базові форми «конверт» і «повітряний змій»;
- розвивати дрібну моторику;
-розвивати окомір, вміння дотримуватися симетрію в створенні візерунка на крилах метелика;
-розвивати навички колективної творчої діяльності;
-розвивати інтерес до життя комах;
- виховувати вміння помічати красу природи, бажання милуватися нею,
берегти її.

Матеріали для заняття:
весняна галявина намальована на ватмані;
дзвіночок;
ілюстрації з фазами розвитку метелики;
метелик;
післяопераційні карти;
музика «Вальс квітів» П.І. Чайковського;
папір різного кольору;
ножиці;
клей;
фото метеликів.

Попередня робота:
бесіда на тему: «На нашій вулиці весна»
розглядання фотоілюстрацій весняної природи.
читання оповідання Г. Скребицкого «На лісовій галявині. Весна ».
заучування віршів про весну.

Хід заняття:

вихователь: Привіт, діти! Зверніть увагу на гостей. Привітайтеся з ними. Сьогодні, я вас хочу запросити в цікаву подорож на лісову галявинку.
Для того щоб опинитися там, ми з вами повинні виконати одну умову. Потрібно буде зараз всім сісти за зручніше, заплющити очі і не відкривати до тих пір, поки не почуєте дзвін чарівного дзвоника.
вихователь:
Отже ... вії опускаються,
Очки закриваються.
На весняну галявину ми з вами вирушаємо ...
(Звучить спокійна музика, виставляється весняна галявина)
Ось і легкий вітерець
Наших щік стосується,
Сонечко променисте всім нам посміхається.
Тут нам дихається легко,
Рівне, рівно, глибоко.
Ось і вітер, наш дружок
Всім приніс він холодок.
Дзвіночок він зачепив,
Дзвіночок задзвенів (дзвенить дзвіночок)
вихователь:
Діти, ось ми з вами і опинилися на весняній галявині.
Скажіть, а який зараз місяць?
Що змінилося в природі в квітні? (Сонце світить яскравіше, гріє землю, розтанув сніг, з'явилася зелена травичка, на деревах набубнявіли бруньки, виросли маленькі листочки, розпустилися квіти, прилетіли птахи з теплих країн, прокинулися комахи)
Яких комах ви знаєте?
Запросила я вас на цю галявину, щоб розповісти вам цікаву історію. А про кого, ви дізнаєтеся отгадав загадку.
Послухайте загадку:
Волохаті, зелена
У листі ховається вона
Хоч і багато ніжок,
Бігати все одно не може (Гусениця)
вихователь: З нашої гусеницею сталася така історія.
Жила-була гусінь. Вона вилупилася з яйця, повзала по листю і багато їла. Все над нею сміялися, така вона була негарна. Одного разу гусениця вирішила сховатися в кокон, щоб її ніхто не бачив. Вона влаштувалася зручніше на гілці і обплутала себе липкими нитками.


Сиділа вона в ньому, сиділа, і заснула. Поки вона спала, пройшла зима і настала довгоочікувана весна.
Сонце тепер вставало дуже рано, лягало пізно і так старанно світило всім на землі і так гріло, що жити стало весело. Легкий зелений туман огорнув все берези, все осинки в лісі.
Як ви думаєте, що це було?

Правильно. Це почали розпускатися листя. Тут і почалася лісова свято.
Засвистів, заклацав в кущах Соловей, дзвінко заквакали біля річки жаби, хрущі з гудінням носилися між гілками.
Прокинулася і гусениця, висунула назовні вусики, і тільки хотіла вона вилізти цілком зі свого кокона, як відчула, що на спинці їй щось заважає ...
вихователь:Діти, що ж їй заважало гусениці на спинці?
діти:Крила!
вихователь:А тепер подивимося чи так це?
вихователь: У кого перетворилася наша гусениця?
діти: У метелика!
Ось в яку красивого метелика перетворилася наша гусениця


Послухайте казку далі ... Вона струснув і раптом ... полетіла. Пролітаючи над ставком, вона подивилася в нього, як у дзеркало і побачила прекрасну ... (метелика). Так, метелика з величезними яскравими крилами. «Хто ця красуня?» - подумала вона, - «Ой, так це ж я! Я - метелик! » Вона летіла над лугом і всі, хто бачив її, захоплювалися: «Яка красива метелик!» Метелик відчула голод і вирішила відшукати луг повний яскравих, запашних квітів. Прилетіла метелик на луг ..., а там тільки зелена травичка.
(Показую луг-зелений ватман)
вихователь: Хлопці, як ми можемо допомогти метелику?
діти: Можна зробити квіти.
вихователь:А ще що можна зробити?
діти: Зробити метеликів.
Які весняні квіти ви знаєте?
Я пропоную вам виготовити для метелики квітка тюльпана. Ці квіти виростають навесні не тільки на наших клумбах, але зустрічаються і в дикій природі на півдні нашої країни.
вихователь: Діти, але спочатку давайте відпочинемо.

Физминутку «Метелик»
Вранці метелик прокинулася.
Потягнулася, посміхнулася.
Якщо - росою вона вмилася.
Два - вишукано покружилась.
Три - нагнулася і присіла.
На чотири - полетіла.
А на п'ять - на місце села.
(Діти виконують рухи відповідно до тексту)

вихователь: Сідайте на свої місця.
Давайте зробимо для неї квіткову галявину.

Працювати будемо по підгрупах: «метелики» і «тюльпани».

Згадуємо способи виготовлення метелики і тюльпана, розглядаємо післяопераційні карти.



Нагадую вам про симетричному розташуванні візерунка на крилах метелика.
Давайте підготуємо пальчики до роботи.

Пальчикова гімнастика.
Гусениця, гусениця,
(Долоню однієї руки «повзе», як гусінь, по внутрішній стороні інший)
Бабочкина дочка,
(Долоню «повзе» назад до плеча по зовнішній стороні руки)
За травинкам повзає
(Те ж саме по іншій руці вертикально)
Їсть листочки:
Ам!
Ам!
Ам!
Ам!
(Одна долоня ковзає по інший долоні вгору і «кусає» пальці іншої долоні на кожне ам
З'їла, спати захотіла
(Одна рука стискається в кулачок, інша її накриває)
Прокинулася (розправити долоні)
метеликом обернулася
(Перехрестити руки в районі зап'ясть)
Полетіла, полетіла, полетіла!
(Махати перехрещеними долонями як крилами)

вихователь: Приступаємо до роботи. Пам'ятайте, що необхідно пригладжувати пальцем кожну лінію заготовки, щоб все вироби вийшли акуратними.

Творчість дітей. (Звучить спокійна музика. «Вальс квітів» П. І. Чайковський).

вихователь: Ось і розцвіли красиві квіти на лузі. І тепер разом з подругами метелик цілими днями пурхає з квітки на квітку. Іноді вона, сидячи на квітці, акуратно розправляє оксамитові яскраві крильця
оглядається на всі боки і каже: «Як тут добре! Яка я щаслива, що живу тут! ».
вихователь: Діти, вам сподобалося займатися? А що сподобалося?
діти:відповіді дітей.
вихователь:Що нового ви сьогодні дізналися?
Ви раді, що допомогли метелику?
Молодці! Бережіть, шкодуйте все живе, діти! Вдивляйтеся. вслушивайтесь, вникати в красу природи, бережіть і примножуйте її!
Аналіз робіт дітей.
А в подарунок вам на згадку про наше занятті фотографії метеликів!




Спосіб виготовлення метелики




Розкриваємо квадрат.


Перевертаємо квадрат.


Складаємо квадрат навпіл, поєднуючи верхню і нижню сторони, кольоровий стороною всередину.


Розкриваємо квадрат.


Натиснемо знизу на центр квадрата, вогнём бічні трикутники, складаючи їх навпіл. Базова форма подвійний трикутник готова.


Складаємо подвійний трикутник навпіл, визначаючи середню лінію.


Бічні сторони верхнього трикутника загинаємо до середньої лінії.


Відгинаємо боку, що примикають до середньої лінії, до протилежних сторонах.


На великому трикутнику робимо виїмку, урашаем метелика симетричним візерунком, приклеюємо вусики.
Спосіб виготовлення тюльпана.


Нам знадобиться квадратний аркуш паперу яскравого кольору.


Складаємо квадрат по діагоналях (косиночки) білої стороною всередину.


Розкриваємо квадрат.


Кожен кут листа загинаємо до центру, отримуємо квадрат меншого розміру або базову форму "Конверт".


Внутрішні кути відгинаємо до зовнішніх сторонам квадрата. Заготівля тепер схожа на вікно з відкритими Ставенко.


Складаємо заготівлю навпіл так, щоб всі куточки утворили рівний ряд зубчиків-пелюсток.


Звертаємо заготовку конусом. Квітка тюльпана готовий.


Візьмемо квадратний аркуш паперу зеленого кольору.


Складаємо квадрат по діагоналі (косиночки) білої стороною всередину.