Державна бюджетна освітня установа

дитячий садок № 73 нагляду і оздоровлення

Красногвардійського району

по пізнавальному розвитку

Тема: «Весна прийшла»

Укладач: Гейдарова В.Ю., вихователь.

Освітні технології: - інформаційно-комунікативні технології; - ігрова технологія.

Санкт-Петербург

2015 р


Конспект безпосередньо освітньої галузі

по пізнавальному розвитку

для дітей першої молодшої групи

Тема: «Весна прийшла»


мета: Розвиток пізнавальної активності дітей в процесі ознайомлення з весняними явищами в природі з використанням прізентаціі на тему «Весна».
завдання:1. Вчити дітей помічати і називати весняні явища природи(Сонце не тільки світить, а й гріє, трава зеленіє, розкриваються нирки і з'являються листочки; птиці стали голосніше співати;). 2. Розвивати спритність пальців і кистей рук, продовжуючи навчати дітей нетрадиційного прийому - пальчикові малювання (малювання листочків на дереві пальчиками) .3. Виховувати спостережливість, інтерес до природи і її окремих явищ в весняну пору року (на березі розпустилися листочки).
Словникова робота:Обогощения словникового запасу (струмок, промені, нирка, листочки, дзюрчить, тане, припікає).
матеріал: слайди на тему «Весна»; слайди одягу, взуття; слайди персонажів з мультфільму «Маша і ведмідь»; аудіозапис пісні «Сонячні зайчики» з мультфільму «Маша і ведмідь» .Заготовка стовбура берези без листочків, пальчикові фарби, дві калюжі з паперу.
Попередня робота:- спостереження на прогулянці за весняними змінами; - читання вірша про весну; - дидактичні ігри «Коли це буває?», «Знайди одяг»

хід заняття

I частина: Сюрпризний момент. Вихователь: Сьогодні вранці я отримала незвичайний лист. Цей лист елнектронное. І ось що в цьому листі.Вихователь показує на екрані персонажа «Мишка» їх мультфільму «Маша і ведмідь», який починає гарчати. Вихователь: Хлопці, хто це?Діти: Мишка.Вихователь: Мишка, мишка лежень спав він довго і глибоко. Ведмідь: Так, хлопці, я проспав всю зиму, а тепер прийшла весна, я виліз з барлогу і хочу погрітися на сонечку.Вихователь: Мишка, а ти знаєш, що буває навесні?Ведмідь: Нееет.
II частина: Пізнавальна. Вихователь: Я хочу розповісти вам і Мишкові що таке весна.Вихователь, розповідаючи вірш, супроводжує слова показом слайдів. Вранці сонечко прокинулося, Потягнулося, посміхнулося. Стало сонце припікало, І навколо все зігрівати.
Почав танути раптом сніжок, Перетворився в струмочок. Весело він задзюркотіла, По доріжці побіг.
Травка стала зеленіти, Пташки стали голосно співати. перетворилися нирки В зелені листочки.
Ради звірі, раді птиці, Рада вся дітвора. Весна настає, Всіх гуляти кличе. Вихователь: Хлопці, а ви тепер знаєте, що буває навесні?Діти: Сонечко, промінчики, струмочки, травичка, пташки співають, листочки.Відповіді дітей вихователь супроводжує повторенням застосованих слайдів.
Вихователь: А тепер, Мишко, ти зрозумів що таке «Весна»?Мишка: Даа., Але тепер я так хочу погуляти. Можна з нами піде на прогулянку і Маша.Вихователь: Звичайно можна, але на прогулянку треба одягнутися. Діти, допоможемо Маші одягнутися?Діти: Так.Вихователь показує слайд «Шуба, куртка, плаття»
Вихователь: Діти, подивіться на картинку. У що краще одягнути Машу?Діти: В куртку.Вихователь показує слайд «Зимові черевики, гумові чоботи, сандалі»
Вихователь: Діти, навесні на вулиці колом калюжі, і щоб не промочити ніжки виберіть взуття для Маші.Діти: Гумові чобітки.
Рухлива гра «Перестрибни через калюжку»
Вихователь: Діти, давайте ми, теж одягнемо чобітки, курточку, шапочку і підемо гуляти по доріжці і стрибати через калюжі.Діти встають і йдуть за вихователем по «доріжці», перестрибуючи через калюжі. Доріжка закінчується деревом без листочків. Вихователь: Хлопці, дивіться яка береза. Але на ній чомусь немає листочків? Але ж уже весна.
Пальчикова гімнастика: Як з найменшою з нирки (діти стискають кулачок)Розпустилися раптом листочки. (Діти розтискають кулачок і показують долоньку)
Пальчикові малювання.
вихователь:Давайте разом намалюємо на березі листочки. Я вас навчу, як це можна зробити пальчиками.Вихователь показує, як можна намалювати листочки. Вихователь: Тепер ви самі спробуйте.Після завершення малювання Вихователь: Хлопці. Що ми зараз робили?Діти: Малювали листочки на березі.
III частина: Заключна. Вихователь: Міша і Маша, а вам сподобалася наша робота?Вихователь при цьому показавают слайд «Маші і ведмедя». Ведмідь: Даа, нам з Машею подобається. У вас вийшло дуже красиве дерево.В нагороду послухайте пісеньку «Сонячні зайчики».Вихователь включає аудіозапис з мультфільму «Маша і ведмідь», супроводжуючи пісню слайдами на тему «Весна».