Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньої творчості в старшій групі «Весна іде - весні дорогу»

Єфімова Алла Іванівна, вихователь ГБДОУ №43 м Колпіно Санкт-Петербург
опис: матеріал призначений для старшого віку, буде корисний вихователям.
мета:
розвиток творчої уяви, формування позитивно-емоційного ставлення до краси весняної природи.
завдання:
- Закріпити знання дітей про весну, її ознаках, вміти розуміти прикмети весни; вдосконалення граматичного ладу і навичок зв'язного мовлення.
- Виховувати естетичне ставлення до природи через зображення квітів.
- Пробудити інтерес до творчості, вмінню висловлювати думки, почуття в промові, в малюнку.
- Формувати вміння розташовувати предмети в просторі на аркуші паперу.
- Продовжувати вчити дітей передавати в малюнку радісний настрій, пов'язане з приходом весни, уміння придумувати зміст своєї роботи.
Попередня робота:
Прогулянки, спостереження за весняними змінами, читання художньої літератури, бесіди, розгляд ілюстрацій з весняними краєвидами, розучування рухливих ігор.
матеріали:
Картини про весну і весняні квіти, картинки із зображенням пір року, аркуші паперу, простий олівець, кольорові олівці.

хід заняття
вихователь: Привіт хлопці. Скажіть, мені будь ласка, по дорозі в дитячий сад, ви нічого незвичайного не помітили?
Відповіді дітей: Снігу на вулиці стало менше, бурульки тануть на даху, з'являються калюжі, дерева прокидаються від сну.
вихователь: Молодці. І правда стільки всього сталося, а ви розумничка все це помітили. Ви дуже спостережливі. Але чому, все це відбувається, хто може мені відповісти?
Відповіді дітей: Тому, що настала весна.
вихователь: Так, хлопці до нас вже прийшла весна. Весна - чудовий і прекрасна пора року, коли природа прокидається і оживає після довгого сну. Недарма поети називають весну «вранці року». Послухайте, які чудові рядки написані про весну.
Відшуміли все хуртовини,
І морози не тріщать.
З дахів закапали капели,
І бурульки в ряд висять.
Веселіше й тепліше
Стали березневі дні.
У нашому садочку в алеях
Вже проталини видно.
Дзвінко тінькает синиця
Біля нашого вікна ...
Скоро в двері до нас постукає
Справжня весна! Алфьоров
Правда, хлопці чудові вірші. Ой, а до нас і правда хто - то стукає, хто ж це може бути? Давайте ми з вами подивимося, хто ж це?


Відповіді дітей.
вихователь: І правда, це до нас в гості прийшла весна, а точніше дочка весни, а звуть її - Весняночка. Проходь, Весняночка, будеш нашою гостею. Послухай, Веснянка скільки всього цікавого про тебе знають наші дітки. Хлопці, а які ознаки весни, ви знаєте?
Відповіді дітей: Травка зеленіє, сонечко яскравіше світить, птахи прилетіли з теплих країн.
вихователь: Молодці. Хлопці, подивіться, що це у мене в руках?
Відповіді дітей: Сонечко.
вихователь: Але мені здається, нашому сонечку чого - то не вистачає, подивіться уважно і скажіть чого?
Відповіді дітей.
вихователь: Звичайно, хлопці йому не вистачає промінчиків. А як ми можемо йому допомогти?
Відповіді дітей. Приробити промінчики.
вихователь: Так, так давайте приробити нашому сонечку промінчики. Підходьте до мене, і беремося за роботу.



вихователь: Ну що хлопці, як ви думаєте, тепер наше сонечко задоволене?
відповіді дітей. Так.
вихователь: А як Ви це визначили?
відповіді дітей: Тому, що наше сонечко посміхається, радіє.
вихователь: Хлопці, а яке сонечко навесні буває?
відповіді дітей: Яскраве, променисте, ласкаве, тепле.
вихователь: Молодці. Хлопці, весна настала, сонечко пригріло і на галявинах з'являються перші весняні квіти. А хто мені може сказати, як вони називаються?
відповіді дітей: Проліски.
вихователь: А чому їх так називають?
відповідідітей: Тому, що вони першими з'являються з-під снігу.
вихователь: Хлопці, а ще якісь весняні квіти ви знаєте? Згадайте, на 8 Березня, зазвичай даруємо бабусям?
відповіді дітей: Мати і мачуха, мімоза.
вихователь: Умнички. Зверніть увагу, будь ласка на картинки. Складіть кілька пропозицій по ним.
діти складають.




вихователь: Добре, давайте ми з вами теж перетворимося в проліски і трохи пограємо. Сідаємо навпочіпки.
Физминутку "Проліски прокидаються"
Діти сідають навпочіпки і закривають очі.
Ось проліски прокинулися,
Посміхнулися, потягнулися.
Якщо - росою вони вмилися.
Два - витончено покружляли.
Три - нахилилися і присіли.
І на сонці подивилися. Встають і протирають очі.
Посміхаються і потягуються.
Вмиваються.
Кружляють.
Нахиляються і присідають.
Піднімають голову вгору.
вихователь: Молодці! Ви були справжніми квіточками. Сідайте на свої місця. Хто мені може назвати весняні місяці?
відповіді дітей.
вихователь: Молодці, звичайно - це березень, квітень, травень. А вірші ви знаєте про ці місяці?
діти читають вірші.
Миша: У березні тане сніг і лід,
Свято мами настає.
Тануть крижинки на склі,
День стає світліше.
Поліна: Апрель
Апрель, квітень!
На дворі дзвенить крапель.
По полях біжать струмки,
На дорогах калюжі.
Скоро вийдуть мурахи
Після зимової холоднечі.
пробирається ведмідь
Крізь лісової сушняк.
Стали птиці пісні співати,
І розцвів підсніжник.
Варвара: Травня розфарбував світ зеленим,
Білим, рожевим, веселим!
Взяти крейда, бігти у двір,
І розфарбувати там паркан.
Малювати крейдою щастя,
І дівчатам крикнути: «Здрастуйте!»
Малювати, писати, грати!
Травня прийшов - пора мріяти ...
вихователь: Дуже добре, ви багато знаєте про весну, а тепер давайте, ми з вами ще раз згадаємо, що ж відбувається навесні, пограємо в гру: «Назви - ласкаво». Я буду називати слово, а ви продовжуйте. Починаємо.
Гра: «Назви - ласкаво».
Сонце - сонечко;
промінь - промінь;
весна - весняночка;
струмок - струмочок;
пролісок - подснежнічек;
мімоза - мімозочка;
дерево - деревце;
кущ - кущик;
лист - листик;
мама - матуся;
дощ -дождічек;
хмара - хмарка;
квіти - квіточки;
трава - трава.
вихователь: Чудово. Давайте, ми з вами пограємо в гру «Веснянка», вставайте в коло.
Рухлива гра «Веснянка».
Сонечко, сонечко - золоте денце (діти йдуть по колу, взявшись за руки).
Гори, гори ясно, щоб не згасло.
Побіг в саду струмок, прилетіли сто граків. (Біжать по колу на носочках, імітуючи руками помахи, як крилами).
А замети тануть, тануть (присідають).
А квіточки підростають (піднімаються, руки вгору).


вихователь: Молодці, а тепер ми з вами намалюємо весну і її прикмети, ознаки. Візьміть кожен собі необхідні матеріали, згадайте, все про що, ми з вами говорили, придумайте картинку і приступайте до роботи.





вихователь: Чудові у вас вийшли малюнки, давайте зберемо всі малюнки разом і зробимо книгу своїми руками, а назвемо ми її «Весна іде - весні дорогу».


вихователь: Молодці хлопці, ви мене порадували мене тим, що доброта вашої душі, ваша допитливість відчувалася протягом всього заняття. Хлопці, а що вам найбільше сподобалося?
відповіді дітей.
вихователь: А я вам пропоную, як тільки настане осінь, створити таку ж книгу з осінню і т. Д., Згодні? Ну що ж хлопці, все ви розумничка, тепер давайте ми приберемо свої робочі місця, будемо збиратися на прогулянку продовжувати свої спостереження.