мета:

  • продовжувати вчити дітей передавати в своїх роботах природні явища;
  • продовжувати вчити малювати людей в русі;
  • вчити передавати будову предмета, що складається з декількох частин;
  • закріплювати техніки нетрадиційних прийомів аплікації (за допомогою непридатного матеріалу і ватяних подушечок);
  • розвивати фантазію, креативність;
  • виховувати акуратність.

матеріал:фон А4, ватяні диски, ватяні палички, маркери, прикраси з паперу різної структури, клей, ножиці.

хід заняття

Психогимнастика.

Ігрова ситуація: чується плач.

вихователь:

- Хлопці, чуєте, хтось плаче? Давайте подивимося.

(Вихователь вносить іграшку - сніговика)

вихователь:

- Снеговичок, що з тобою сталося?

- Хлопці, що ж робити? Як допомогти сніговика? Давайте, хлопці, пошкодуємо його.

Гра «Сніговик, сніговик» (Діти говорять ласкаві слова)

вихователь:

Хлопці, Сніговик наш все одно плаче. Він мені каже, що йому сумно: ялинку прибрали, Дід Мороз і Снігуронька пішли, а його забули. З вами йому весело, тому що вас багато і ви всі веселі, а у нього друзів немає. І снами Сніговик не зможе залишитися довго - він розтане.

вихователь:

- Хлопці, а чим можна охолодити Сніговика?

(Відповіді дітей).

вихователь:

- Хлопці, давайте допоможемо сніговика і зробимо йому друзів. А поки ми будемо працювати, я віднесу Сніговика в холодильник, щоб він не розтанув.

Основна частина.

вихователь:

- Хлопці, давайте згадаємо, як правильно сидіти за столами (постава), як працювати з ножицями і клеєм.

Перед тим, як ми почнемо працювати, давайте проведемо пальчиковую гімнастику.

«Раз рука, два рука - ліпимо ми сніговика,

Три-чотири, три-чотири - намалюємо рот ширше.

П'ять - знайдемо моркву для носа,

Угольки знайдемо для очей,

Шість - одягнемо капелюх косо,

Нехай сміється він у нас.

Сім і вісім, сім і вісім -

Ми станцювати його попросимо.

Дев'ять, десять сніговик

Через голову шкереберть,

Ну і цирк! »

(Після того як діти виріжуть і наклеять ватяні подушечки)

вихователь:

- Хлопці, ви втомилися сидіти? Давайте пограємо.

Физминутку

« Ми сніжинки побачили,

Зі сніжинками грали.

Ось сніжинки полетіли,

І на них ми подивилися.

Вітер вгору їх піднімав

І трохи опускав.

Тут сніжинки покружляли

І на землю опустилися.

Очки всі ми закриваємо,

Тихо-тихо відпочиваємо. »

вихователь:

- Хлопці, подивіться, чарівна коробочка. Давайте подивимося, що в ній. Ой, чого тут тільки немає (Прикраси з паперу).

Напевно це Дід Мороз надіслав нам цю коробочку і хоче, щоб ми прикрасили своїх сніговиків.

вихователь:

- Хлопці, ваші снеговички повинні бути різними, несхожими один на одного.

(Вихователь пропонує дітям домалювати свої картини і придумати імена своїм сніговикам).

Заключна частина:

(Вихователь виносить Сніговика).

вихователь:

- Хлопці, Сніговик каже мені, що йому дуже подобаються ваші снеговички і, що йому тепер не нудно буде добиратися до Діда Мороза і Снігуроньки.

Діти прощаються зі Сніговиком і дарують йому свої роботи.









вихователь ДНЗ № 92

краматорськ, Донецька область, Україна