Завдання 7.

Закінчіть пропозиції, додавши відсутні слова. Перекажіть текст, як запам'ятали.

(Якщо учням важко виконати завдання самостійно, логопед може використовувати картинки. Читаючи пропозиції, логопед повинен виділяти незакінченість пропозиції відповідною інтонацією. При відповіді учнів слідкувати за правильним узгодженням дієслова з іменником.)

а) Набігло... . Сховалося... . Повіяв... . Пом'яталася... . Потемнів. . . . Полив. . . . Загримів. . . . Виблиснула. . .

Слова для довідок: хмара, сонце, вітер, пил, ліс, дощ, грім, блискавка.

б) Хмара... Сонце... Вітер... Пил... Ліс... Дощ...Грім... Блискавка...

Погодження прикметника з іменником у роді та числі

Конспект заняття

Тема. Узгодження прикметника з іменником.

Ціль. Вчити дітей правильно узгоджувати прикметник з іменником у роді та числі.

Хід заняття.

I. Організаційний момент.

Логопед з'ясовує у учнів, яке сьогодні число, день тижня, місяць.

ІІ. Утворення прикметників. Складання словосполучень.

Логопед ставить запитання учням, не вимагаючи розгорнутої відповіді:

Яка сьогодні погода? (Гарна.)

Чому гарна? (Світить сонце, тепло, немає вітру, немає дощу.)

Який день буває, коли тепло? (Теплий.)

Який день буває, коли світить сонце? (Сонячний.)

А коли нема вітру? (Безвітряний.)

Логопед. Уточнимо, який сьогодні день. (День теплий, солоний, безвітряний.)Як ми скажемо про погоду, у неї ті самі призаки? (Погода тепла, сонячна, безвітряна.)

Цілі уроку:

закріплення навичок визначення роду, числа прикметника відповідно до іменника;

розвиток умінь правильно змінювати форму прикметника (закінчення) за узгодженням з іменником.

Завантажити:


Попередній перегляд:

«Узгодження прикметників і іменників у числі і роді»

Цілі уроку:

закріплення навичок визначення роду, числа прикметника відповідно до іменника;

розвиток умінь правильно змінювати форму прикметника (закінчення) за узгодженням з іменником.

Завдання уроку:

1. сприяти закріпленню вміння складати словосполучення «прикметник + іменник»;

2. сприяти активізації, збагаченню словника;

3. сприяти вихованню пізнавальної активностідо російської мови як до навчальному предмету, самоконтролю при виконанні письмових та усних завдань;

4. розвиток орфографічної пильності.

Хід уроку:

I. Психологічний настрой.

Посмішка ясна природа,

Крізь сон зустрічає ранок року.

Синя, блищать небеса

Ще прозорі ліси,

Наче пухом зеленіють.

Збирає нас дзвінок

На чудовий урок!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Яка сьогодні погода?(Хороша, сонячна, тепла, безвітряна.)

Як ми скажемо про сьогоднішній день, якщо має ті самі ознаки? Який сьогодні день?(День теплий, сонячний, безвітряний.)

Яке сьогодні небо?(Безхмарне, чисте, блакитне.)

В яку пору року буває така погода?(Навесні.)

Значить, яка погода?(Погода весняна.)

А як ми скажемо про день?(День весняний)

Про небо? (Небо весняне.)

Про дні? (Дні весняні.)

Слова якої частини мови допомогли нам точно та яскраво описати сьогоднішню погоду?

Що ви знаєте про іменник?

А що ви знаєте про прикметник?

Іменник позначає предмет, а прикметник ознака предмета, тобто ознака іменника. Ми з вами вже знаємо, що ці дві частини промови тісно пов'язані між собою.

Послухайте розповідь із книги «Весела граматика» (виступ учня).

У перекладі з латини «прикметник» означає «щось підкинуте», «додане», «додане». Відповідають прикметники на чотири питання: який? яка? яке? які? - Залежно від того, які іменники стоять поруч з ними.

Кожне питання призначене тільки для одного роду іменника. Прикметники хитрі, вони «приладжуються», приєднуються, пристосовуються до роду іменника. Рід прикметника визначають за родом іменника. Число теж визначають на іменнику.

В.Волина.

ІІІ. Формування нових знань та умінь (постановка навчальної задачі)

Отже, прикметники, як ви знаєте, «долучаються», приєднуються, пристосовуються до іменників.Тобто прикметник узгоджується з іменником в роді, числі і відмінку. Називається ця особливість узгодження.

Хто допоможе мені сформулювати тему уроку?

«Узгодження прикметників з іменниками».

Які завдання ми поставимо собі?

Хлопці, нещодавно учні 2-го класу писали твір. Ось одна з них. Це твір хлопчика.

Як ви вважаєте, що сказав вчитель хлопчику?

Чому ви так вважаєте?

Правильно, у творі допущені помилки.

А яких помилок припустився хлопчик?

У хлопчика помилки відповідно до прикметника з іменником.

Щоб виправити помилки, допущені у творі, треба знати, діяти. Нам потрібний певний алгоритм дій.

IV. Відкриття нового знання.

Які будуть пропозиції? Що потрібно зробити, щоб правильно узгодити прикметник із іменником? (Припущення дітей)

Висновок. Дій за наступним алгоритмом:

визнач рід іменника;

підбери відповідне питання до прикметника: чоловічий рід – ЯКИЙ?, жіночий рід – КАКА?, середній рід – ЯКЕ?

зміни форму прикметника відповідно до питання.

Зразок: сонце (яскравий, яскрава, яскраве): сонце - порівн. - ЯКЕ? -Яскраве; сонце - ЯКЕ? - пекуче, кругле, жовте.

Отже, як треба вчинити, щоб правильно написати закінчення прикметників?

Це правило можна сформулювати у жартівливій формі:

Не хочеш залишатися з носом,

Перевіряй закінчення питанням.

V. Первинне закріплення.

Завдання: використовуючи алгоритм, підбери до іменника прикметник.

Погода... (дощовий, дощовий, дощовий).

Дощ… (дрібний, дрібний, дрібний).

Хмара... (темний, темний, темний).

Вітер... (холодний, холодний, холодний).

Повітря … (свіже, свіже, свіже).

Хмара.. (білий, білий, білий).

Сонце... (яскраве, яскраве, яскраве).

Настрій... (радісний, радісний, радісний).

VI. Самостійна роботаіз самоперевіркою за зразком.

А тепер увага.

Нове випробування.

Вставте закінчення

У цих словосполученнях.

У цих прикметниках «загубилося закінчення». Ви повинні вставити закінчення.

ранок ___ туман

грибн ___ дощ

довгоочікуване ___ телеграма

червоний ___ олівець

зимова____ природа

нічне небо

сучасне____ кіно

багатий ____ урожай

модна ____ блузка

Перевірте свою роботу.

Хто легко впорався із завданням?

У кого виникли труднощі? Які?

VII. Включення нового знання до системи знань і повторення.

Хто більше підбере слів-ознак до слів-предметів?

Постав питання до цих слів.

Зразок: берізка - білоствольна, кучерява, російська, молода-яка?

Погода... (сонячна, хороша, дощова, холодна, ясна).

Дощ... (дрібний, холодний, мрячий, теплий, проливний).

Хмара ... (темна, низька, чорна, важка).

Вітер... (холодний, теплий, пронизливий, лагідний, сильний).

Повітря… (свіже, гаряче, морозне).

Хмара… (біла, біла, блакитна, легка, повітряна).

Сонце ... (гаряче, яскраве, пекуче, жовте).

Настрій... (добрий, веселий, тривожний, радісний, поганий).

VIII. Рефлексія діяльності (підсумок уроку).

Отже, ми провели велику роботу за погодженням прикметників з іменниками. Тепер ми можемо допомогти учневі 2-го класу.

Допоможіть редагувати твір хлопчика.

"Настала весна. По небу пливе біла хмара. Світить яскраве сонечко. Тане білий сніг. Дме теплий вітер. Люди радіють весні!»

Самостійна робота учнів із подальшою перевіркою.

Отже, хлопці, над чим сьогодні працювали на уроці?

Як узгоджуються прикметники з іменниками?

(У роді, числі і відмінку)

Де можна застосувати нові знання?

Що вийшло добре?

Над чим ще треба попрацювати?


Сьогодні ми отримаємо корисну інформаціюпро прикметник в іспанській мові (Nombre adjetivo). Прикметник іспанської мовиподіляється на дві великі підгрупи:

  • якісні прикметники (calificativos):
  • відносні прикметники (relativos ):

    el plan anual (річний план),
    la region agrícola (сільськогосподарський регіон),
    el dia estival (літній день)

Ця група прикметників за своїм значенням схожа на прикметники російської мови. Вони позначають якість, властивості та ознаки предмета чи явища, яке описують.

Якісні прикметники мають 3 ступені порівняння: позитивну, порівняльну, чудову.

Наприклад:

Відносні прикметники

Ця група також вказує на ознаку предмета, але при цьому обов'язкова вказівка ​​на його ставлення до особи, явища, дії чи ще одного предмета.

Ці прикметники утворюються від наявних назв предметів, дій чи явищ, якими вони висловлюють ознака. Вони можуть вказувати на:

  • матеріал, з якого виготовлений предмет (férreo - залізний);
  • обставини часу, місця… (madrileño – мадридський);
  • ставлення до обличчя чи тварини (felino – котячий);
  • ставлення до предмета чи поняття (marítimo – морський)
  • ставлення до дії чи поняття (corriente – поточний).

У сучасній іспанській мові часто використовують прийменник de + іменник, замість одного прикметника, якщо говорять про матеріал, з якого виготовлений предмет: la caja de cartón(картонна коробка) замість la caja cartonera.

Особливість іспанських прикметників у тому, що якісних прикметників набагато більше, ніж відносних. І, плюс до всього, в іспанській мові відсутні присвійні прикметники, такі як мамин, бабусіно, батьківська тощо.

Погодження прикметників із іменниками

Прикметник іспанської мови завжди має іменник, яке воно описує. Іменник у більшості випадків стоїть перед прикметником. Також прикметник узгоджується з іменником у роді та числі. Прикметник, погоджуючись із іменником у роді, має таке саме закінчення, як і іменник (крім деяких винятків, про них трохи пізніше).

Якщо іменник жіночого роду, тоді прикметник матиме закінчення – а . При іменнику чоловічого роду стоятиме прикметник із закінченням – о. Їх називають прикметниками двох закінчень.

Наприклад:

el papel blanco (білий папір)

la mesa blanca (білий стіл)

Прикметники одного закінчення характеризуються закінченням будь-яку приголосну чи голосну крім – о . Їх закінчення не змінюються залежно від роду іменника.

Наприклад:

el libro común (загальна книга)

la causa común (загальна причина)

el papel verde (зелений папір)

la mesa verde (зелений стіл)

la casa grande (великий будинок)

el país grande (велика країна)

Усі прикметники з кінцевим суфіксом –ista відносяться до прикметників одного закінчення:

socialista (соціалістичний)

idealista (ідеологічний)

Прикметники, які вказують на національність, закінчуючись у чоловічому роді на приголосну, і прикметники, які закінчуються на — an, — on, — or, у жіночому роді додають закінчення — а:

Наприклад:

el periódico inglés (англійська газета)

la revista inglesa (англійський журнал)

el baile andaluz (андалузький танець)

la canción andaluza (андалузька пісня)

Від становища прикметника щодо іменника (перед чи після) може змінюватися сенс всього висловлювання.

Це стосується таких прикметників:

Іспанський варіант слова

Переклад у становищі перед іменником

Переклад у положенні після іменника

нещодавно придбаний

нещодавно зроблений

нещасний

звичайний

сумний

певний

відомий

Наприклад:

un buen hombre ( добра людина)

un hombre bueno (хороша людина)

un triste empleado (звичайний службовець)

un empleado triste (сумний службовець)

Слід пам'ятати, що й зазначені прикметники поєднуються з прислівником чи якимось іншим словом, то цьому випадку вони незалежно від висловлюваного сенсу стоять після іменника. Правильно буде сказати Juan es un hombre muy bueno(Хуан дуже добра людина). Замість фрази Juan es un muy buen hombre.

Усічені форми прикметників

Іноді трапляється вживання якісних прикметників перед іменником в однині. У цьому випадку слід використовувати усічену форму прикметників grande (великий, великий), malo (поганий), bueno (хороший).

Наприклад:

el gran hombre (велика людина)

un buen camino (хороша дорога)

el mal libro (погана книга)

Прикметники bueno, malo можуть вживатися в усіченій формі тільки перед іменниками чоловічого роду.

Описуючи якості групи іменників, прикметник зазвичай узгоджується в роді та числі тільки з першим іменником із групи:

En el barrio hay nuevos almacenes, peluquería y cine (У кварталі є нові магазини, перукарня та кінотеатр).

Прикметники іспанської – це не так складно, як здається. Лексичне значенняпотрібно, звичайно, заучувати, а ось вживання та узгодження з іменниками з практикою доходить до автоматизму, і ви легко їх вживаєте у мові. У вивченні будь-якого іноземної мовиважлива практика його використання у розмові.

Ознайомитись із правилами вживання прикметників можна ще й тут

Доброго дня, шановний студенте!

Сьогодні я хотіла б написати трохи про прикметник у російській мові.
Прикметник у російськомовних людей означає ознака (особи чи предмета), але найважливіше,що необхідно запам'ятати і знати завжди, те, що прикметник узгоджується у роді, числі й відмінку з іменником. Що це означає, запитаєте ви? Прикметники майже завжди в реченні використовуються на пару з іменником, наприклад:

Гарне плаття(A beautiful dress) = гарне є прикметником + сукня є іменником
У цій пропозиції прикметник і іменник складають пару. Так ось, перш ніж визначити форму прикметника і поставити правильно закінчення, ми повинні подивитися на іменник, який стоїть з ним у парі - нам треба визначити число, рід, відмінок. У нашому прикладі іменник стоїть в однині, воно середнього роду і називного відмінка.

Щоб правильно поставити закінчення у прикметниках, давайте просхиляємо кілька прикладів за відмінками:

1. Називний відмінок- Nominative case

Це новий А Ясумка - This is a new bag

2. Родовий відмінок- Genitive case
У мене немає нового ОГОолівця - I don't have a new pencil

У цьому прикладі ми бачимо, що слово "олівець" стоїть у родовому відмінку, відповідно, прикметник ставимо в таку ж форму і, якщо прикметник виявляється в родовому відмінку, то набуває закінчення - ОГО, т.к. "олівець" чоловічого роду.

3. Давальний відмінок- Dative case

Я підійшов до гарний ЗМУдереву - I came to the beautiful tree.

У давальному відмінкуприкметник буде закінчуватися закінчення ЗМЗ, т.к. іменник "дерево" середнього роду.

Таким чином, можна скласти табличку (у Називному відмінку), в якій відображатимуться важливі зміни закінчень прикметників за пологами:

Чоловічий рід (Male) Жіночий рід (Female) Середній рід (Neuter) Множина (Plural form)
Який? Яка Яке Які
Нов ЙИЙ Нов А Я Нов ОЕ Нов ІІ
Старий ЙИЙ Старий А Я Старий ОЕ Старий ІІ
Гарний ІЙ Гарний А Я Гарний ЇЇ Гарний ІЄ

Іноді ви можете зустріти в стовпчику чоловічого роду закінчення -ОЙ, наприклад,

Поганий ОЙ Bad

§ 1 Узгодження прикметника з іменником

Почнемо урок зі спостереження.

З телепрограми випишемо три назви телепередач, що включають прикметники, а також згадаємо та запишемо три назви художніх творів, що включають прикметники.

Я знайшла такі назви телепередач: « Місцевий час», «Дорожня абетка», «Чудеса Сонячна система», Вам належить знайти й інші назви, що відповідають нашому завданню.

З назв художніх творів я пропоную записати: «Божевільна Євдокія» (автор повісті Анатолій Олексин), назва повісті «Весняні перевертиші» (В. Тендряков), назва оповідання В.А. Бахревського "Собака на картопляному полі".

Визначимо рід, число і відмінок іменників, до яких належать прикметники, а також рід, число і відмінок прикметників.

Занесемо отримані дані до таблиці, що складається з трьох колонок, де

1 колонка це назва художніх творів та телепередач,

Друга - рід, число, відмінок іменника,

3-тя - рід, число і відмінок прикметника.

Порівняємо результати.

Назва

Рід, число, відмінок іменника

Рід, число та відмінок прикметника

"Місцевий час"

час - порівн., од.ч., І.П.

Місцеве
(н.ф. – місцевий) – вжито у пор.р., од.ч., І.П.

«Дорожня абетка»

абетка - ж.р., од.ч., І.П.

Дорожня
(н.ф. – дорожній) – вжито у ж.р., од.ч., І.П.

«Чудеса Сонячної системи»

системи
(н.ф. – система) –
ж.р., од.ч., Р.п.

Сонячний
(н.ф. – сонячний) – вжито у ж.р., од.ч., Р.п.

«Шалена Євдокія»

Євдокія – ж.р., од.ч., в ім. п.

Шалена
(н.ф. – божевільний) – вжито у ж.р., од.ч., І.П.

«Весняні перекрутки»

перекрути
(н.ф.- перекрут)
м.р., мн.ч., І.П.

Весняні
(н.ф. – весняний) – вжито у мн.ч., І.П. Рід визначити не можна, т.к. прикметник у мн.ч.

«Собака на картопляному полі»

(на поле
(н.ф. – поле) –
пор. р., од.ч., п.п.

картопляному
(н.ф. - картопляний) - вжито у пор. р., од.ч., П. п.

Який висновок можна зробити?

Називаючи ознаки предметів, прикметники пояснюють іменники, тому й морфологічні ознакиприкметника допомагають йому пристосуватися до іменника.

Прикметники узгоджуються з іменниками на кшталт, числі і відмінку, тобто. мають той самий рід, число і відмінок, як і іменники. Якщо іменник жіночого роду, то і прикметник набуває форми жіночого роду (дорожня абетка), якщо іменник вжито в прийменниковому відмінку, то і прикметник вживається в тому ж відмінку (на картопляному полі), якщо іменник у формі множини, то і прикметник набуває форми множини: весняні перевертиші.

Змінюються прикметники за родами, числами і відмінками. Навіть у самих складних випадкахприкметник повідомляє нам про род іменника.

Наприклад,

цінна бандероль (прикметник цінна в жіночому роді),

просторий вестибюль (прикметник просторий у чоловічому роді).

А якщо іменник незмінний? Какаду, пальто, шимпанзе, пенальті. Знову ж таки, на допомогу приходить прикметник, тому що за його формою можна визначити рід незмінного іменника:

вирішальний пенальті прикметник у м.р.

модне пальто прикметник у пор.р.,

смішний какаду прикметник у м.р.,

дбайлива шимпанзе прикметник у ж.р., тут йдеться про самку шимпанзе.

У множинірід прикметника не відрізняється:весняні перекрути, весняні птахи, весняні дерева. Незалежно від роду іменника в однині (перевертень, птах, дерево), форма прикметника одна і та ж (весняні).

§ 2 Як з'явилося прикметник

Прикметник дуже гнучке слово: воно може пристосуватися до будь-якого іменника. Про це є казка Сергія Шумахера «Як з'явилося прикметник».

У казці розповідається про те, що

Думаю, що ця казка допоможе вам запам'ятати, що прикметники узгоджуються з іменниками у формах роду, числа і відмінка.

§ 3 Приклади

Якщо прикметник узгоджується з іменником за такими граматичними ознаками, як рід, число і відмінок, то і визначити дані ознаки можна за родом, числом і відмінком іменника.

Прикметник + іменник. Потрібно вміти знаходити такі словосполучення у тексті.

Потренуємося. Прочитаємо уривок із тексту Д. Зуєва про липень:

Липень - верхівка літа. Тремтить і тремтить спекотний полудень. Не ворухнуться в тіні густі чагарники трав і кущів. У золотистому мареві зелений міраж липневого краєвиду.

Випишемо словосполучення, що відповідають схемі прикметник + іменник:

1 пропозиція - йдеться (про що?) про липень, прикметників, які пояснюють іменник липень немає.

У 2 реченні розповідається (про що?) про полудень. Полудень (який?) жаркий.

Перше словосполучення жаркий полудень.

У 3 реченні розповідається про чагарники трав і кущів. Густі зарості - Друге словосполучення.

У 4 реченні йдеться про міраж. Міраж(який?)зелений. Міраж(чого?)пейзажу.Пейзажу (якого?)липневого. Міраж (у чому? де?) у мареві. У мареві(яким?) золотистому. Виписуємо словосполучення: зелений міраж, липневий пейзаж, золотистий марев.

Граматичні ознаки і іменника, і прикметника у кожному словосполученні збігаються. Прикметники стоять у тому числі, роді і відмінку, що і іменники.

§ 4 Написання ненаголошених закінчень прикметників

Можемо помилитися в написанні ненаголошених закінчень прикметників:

веснян.. перевертиші, на картоплян.. полі, сонечн.. системи, в золотист.. мареві, липень.. пейзажу.

Щоб правильно написати ненаголошене закінчення прикметника, потрібно:

1. з'ясувати, якого іменника воно належить;

2. поставити до прикметника питання від цього іменника;

3. після закінчення питання визначити закінчення прикметника.

Перший крок нами вже виконано раніше: ми з'ясовували, до яких іменників відносяться прикметники:

весняні перевертні,

на картопляному полі,

Сонячної системи,

в золотистому мареві,

липневого пейзажу.

Переходимо до 2-го кроку: ставимо питання від іменника до прикметника:

§ 5 Короткі підсумкиуроку

Отже, прикметники змінюються за пологами, числами і відмінками, узгоджуються з іменниками у формах роду, числа і відмінка. У множині рід прикметника не відрізняється, рід визначаємо тільки у прикметників у формі однини. Ненаголошені закінчення прикметників визначаємо з питань від іменника до прикметника. Закінчення -ий, -ий не перевіряються питаннями.

Список використаної литературы:

  1. Бабкіна М.В. Тематичне та поурочне планування до підручника «Російська мова» для 5 класу за редакцією Бистрова Є.А./Бабкіна М.В. - М: ТОВ « Російське слово– підручник», 2011. – 152 с.
  2. Гдалевич Л.А., Фудім Е.Д. Уроки російської мови у 5 класі: Книга для вчителя: З досвіду роботи. - М.: Просвітництво, 1991. - 176 с.
  3. Календарно-тематичне планування "Російська мова 5 клас" за підручником: "Російська мова 5 клас". Підручник для загальноосвітніх установ. Автори-упорядники: Ладиженська Т.А., Баранов М.Т., Тростенцова Л.А. та ін – М.: Просвітництво, 2012 р. ФГОС.
  4. Капінос В. І. Розвиток мови: теорія та практика навчання [Текст]: 5-7 кл.: Книга для вчителя / Капінос В.І., Сергєєва Н.М., Соловійчик М.С. - 2-ге вид. - М: Лінка - Прес, 1994.
  5. Кнігіна М.П. 5 клас. Тести: о 2 год. – Саратов: Ліцей, 2006. – Ч.1. - 64 с.
  6. Кожин М.М. Стилістика російської. - М., 1983.
  7. Львів М. Р. Словник-довідник з методики російської мови. – М., 1988. – 240 с.
  8. Нікітіна Є.І. Російська мова. Російська мова. 5 клас. 19-те вид., стер. – К.: 2010. – 192 с.
  9. Ожегов С.І., Шведова Н.Ю. Тлумачний словникросійської мови. - М., 1992.
  10. Програма курсу «Російська мова» до підручників за редакцією Бистрова Є.А. для 5-9 класів загальноосвітніх установ / за ред. Бистрова Є.А., Кібірова Л.В. – М.: ТОВ «Російське слово – підручник», 2012. – 64 с.
  11. Романова С.А. Тематична розробка уроків російської. 5 клас. - М.: Школа - Прес, 1999. - 176 с.
  12. Російська мова 5 клас. Підручник для загальноосвітніх установ. Автори – упорядники: Ладиженська Т.А., Баранов М.Т., Тростенцова Л.А. та ін. – К.: Просвітництво, 2012 р. ФГОС.
  13. Російська мова довідкові матеріали: навчальний посібникдля учнів Баранов М.Т., Костяєва Т.А., Пруднікова А.В.; за ред. Шанського Н.М. - М: Просвітництво,1993. – 287 с.
  14. Російська мова. Підручник для студентів педагогічних інститутівза спеціальністю № 2121 «Педагогіка та методика початкового навчання». В 2 ч. Ч. I. Введення в науку про мову. Російська мова. Загальні відомості. Лексикологія сучасної російської мови.
  15. Російська мова: підручник для 5 класу загальноосвітніх установ: о 2ч. Ч.1 / Бистрова Є.А., Кібірєва Л.В., Гостєва Ю.М. та ін.; за ред. Бистрова Є.А. – М.: ТОВ «Російське слово – підручник», 2013. – 280 с. - ФГОС.